Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na Katılanların Organizasyon Memnuniyet Düzeylerinin Belirlenmesi
Background: Büyük emeklerle hazırlanan organizasyonların başarısını ölçmek için geri bildirimler alınamamakta ve sonraki organizasyonlar için kullanılamamaktadır. Amaç: Bu araştırma da, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na katılanların organizasyondan ne ölçüde memnuniyet duyduklarının belirlenmesi amaçlanmıştır. Materials and Methods: Araştırmanın örneklemini random yönetimi ile belirlenmiş 445’i Türk, 416’sı ise farklı 26 ülkeden gelen 851 kişi oluşturmuştur. Veriler araştırmacılar tarafından geliştirilen anket ile elde edilmiştir. Anket 5’li likert yöntemine göre 17 sorudan oluşmuştur ve güvenirlilik katsayısı % 85 olarak bulunmuştur. Anket, bilet fiyatları ve görüş açılarına göre 2.,3.,4. ve 5. oturumlarda eşit dağılım ilkesi gözetilerek uygulanmıştır. Anketlerden elde edilen veriler SPSS 16.0 paket programı kullanılarak tanımlayıcı istatistik ve yüzdelik karşılaştırmalar yapılmış, tablo ve grafiklerle sunulmuştur. Results: Araştırmanın sonucunda; bilet fiyatlarının normal, salonun fiziki özelliklerinin güzel, görevli personel, gönüllüler ve güvenlik önlemlerinin iyi olduğu tespit edilmiştir. Program akışı ve müsabaka sonuçları ilanının zamanında yapıldığı belirtilirken, diğer ülke katılanları, salona ulaşmada biraz sıkıntı yaşadıklarını ifade etmişlerdir. Bazı izleyicilerin ödül törenlerini ve yarışların tümünü oturdukları yer itibariyle tam olarak izleyememesi, şampiyonanın tanıtımı ve yiyecek-içecek konusundaki memnuniyetin ise daha düşük düzeyde kaldığı görülmüştür. Sonuç: Türkiye ve diğer ülkelerden katılanlar tarafından I.A.A.F. Delegasyonunun yapmış olduğu organizasyonun genel olarak başarılı bulunduğu tespit edilmiştir.

Keywords
Atletizm, Organizasyon, Memnuniyet, Başarı

Advanced Search


Announcements

    Call for papers

    Dear authors,

    We only accept topics related to different disciplines of sport sciences since the first issue of our fifth volume. Therefore, please do not submit any kinds of research which is not directly connected to the sports field. Also be sure that you formatted your proposals according to the author guidelines of the journal. Submitting your articles to our journal will definitely mean that your articles haven't been published or sent elsewhere for publication. 

    Our journal solely functions on open access policy and we would definitely be happy to see that authors are exploring and using articles printed in our journal. Address :ISCSA Office: Menekse Sok. No:7/71 Balkanoglu Is Hani Kizilay, Cankaya, Ankara, TURKEY
Telephone :03123190289 Fax :03123190289
Email :editor@iscsjournal.com - turkmenm@yahoo.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri