Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


Soccer as a Means of Political Sympathies: Reflections on Newspapers in 2015 Parliamentary Election Campaigns in Turkey
Dünyada en popüler sporların başında gelen futbol, mevcut iktidarlar tarafından iktidarı ele geçirme ve koruma aracı olarak görülmüştür. Futbol ve siyaset ilişkisi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de simbiyotik bir şekilde var olagelmiştir. Türkiye’de demokratik hayata geçişle birlikte siyasi partiler, halka ulaşıp onların tercihlerini etkileyebilmek için futbolu keşfetmiş ve bu alanda çalışmalar yapmıştır. Bu araştırmada 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde yapılan kampanyalarda siyasi parti liderlerinin mitinglerde futbol kulübünü çağrıştıran eşya kullanımının gazetelere yansıması incelenmiştir. Örneklem olarak farklı siyasi kesimlere hitap etmesi nedeniyle Cumhuriyet, Habertürk, Hürriyet ve Sabah gazeteleri, partilerin seçim mitinglerine başladığı 26 Nisan 2015 tarihinden itibaren seçim gününe kadar taranmıştır. Sonuç olarak bulunduğu lig ve başarı durumu ne olursa olsun, siyasi parti liderleri büyük şehirler dışında yaptıkları mitinglerde halka ulaşabilmek için futbolun simgelerini yoğun olarak kullanmaktadır.

Keywords
Seçim kampanyaları, spor, siyaset
abortion pros process of abortion abortion photos
abortion pros read abortion photos

Advanced Search


Announcements

    Call for papers

    Dear authors,

    We only accept topics related to different disciplines of sport sciences since the first issue of our fifth volume. Therefore, please do not submit any kinds of research which is not directly connected to the sports field. Also be sure that you formatted your proposals according to the author guidelines of the journal. Submitting your articles to our journal will definitely mean that your articles haven't been published or sent elsewhere for publication. 

    Our journal solely functions on open access policy and we would definitely be happy to see that authors are exploring and using articles printed in our journal. Address :ISCSA Office: Menekse Sok. No:7/71 Balkanoglu Is Hani Kizilay, Cankaya, Ankara, TURKEY
Telephone :03123190289 Fax :03123190289
Email :editor@iscsjournal.com - turkmenm@yahoo.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri