Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


Okçuluk ve Boks Antrenörlerinin Sağlıklı Yaşam Davranışları Üzerine Bir Araştırma
Araştırmanın amacı, okçuluk ve boks antrenörlerinin sağlıklı yaşam biçimi davranışlarının spor dalı, spor yaşı ve cinsiyetlerine göre incelenmesidir. Araştırma, boks (n=119) ve okçuluk (n=131) antrenörleri üzerinde gerçekleştirilmiştir. Araştırmada veri toplama aracı olarak 1996 yılında Walker ve ark. tarafından geliştirilen ve Bahar ve Ark (2008) tarafından geçerlik ve güvenirliği yapılan “Sağlıklı Yaşam Biçimi Davranışları Ölçeği (SYBD-II)” kullanılmıştır. Araştırmada; boks antrenörlerinin fiziksel aktivite boyutu puan ortalamaları okçuluk antrenörlerine göre daha yüksek bulunmuştur. Ayrıca araştırmada okçuluk ve boks antrenörlerin cinsiyet ve spor deneyimlerine göre ise bir farklılığa rastlanmamıştır.

Keywords
Sağlıklı Yaşam Biçimi, Boks, Okçuluk, Antrenör.

Advanced Search


Announcements

    Call for papers

    Dear authors,

    We only accept topics related to different disciplines of sport sciences since the first issue of our fifth volume. Therefore, please do not submit any kinds of research which is not directly connected to the sports field. Also be sure that you formatted your proposals according to the author guidelines of the journal. Submitting your articles to our journal will definitely mean that your articles haven't been published or sent elsewhere for publication. 

    Our journal solely functions on open access policy and we would definitely be happy to see that authors are exploring and using articles printed in our journal. Address :ISCSA Office: Menekse Sok. No:7/71 Balkanoglu Is Hani Kizilay, Cankaya, Ankara, TURKEY
Telephone :03123190289 Fax :03123190289
Email :editor@iscsjournal.com - turkmenm@yahoo.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri